FANDOM


Utmerket symbol Utmerket

De andre olympiske vinterleker
Bauernalt08
Vertskapsby: Bauernalt
Flag of Transnistriana Transnistriana
Deltakende nasjoner: 8
Vignett: Lillehammer 1994
Lekenes sang: Nun Hai Look
Ildtenner: HKMS Kong Bumbibol I
Kringkastning: NNFM for regionen,
TKK for Transnistriana

De andre olympiske vinterleker ble avholdt i Bauernalt, Transnistriana mellom 23. februar og 13. mars 2008.

Høydepunkter Rediger

  • 16. oktober 2007: Bauernalt lanserer sitt kandidatur til å holde Vinter-OL.
  • 28. oktober: Transnistriana og Bauernalt blir tildelt De andre olympiske vinterleker.
  • 19. november: Kong Bumbibol I av Transnistriana bestemmer allerede nå at lekenes sang skal være Nun Hai Look.
  • 5. januar 2008: NNOC bestemmer at Danmark Norge II skal, som den første ikke-noviske nasjonen, få delta i OL. Nasjonen kan derimot ikke få fast medlemsskap i NNOC, og må dermed søke om lov til å være med for hver olympiade.
  • 6. januar: Kong Bumbibol I av Transnistriana bestemmer sammen med den Kongelige Transnistrianske Olympiske Komité at logoen skal skiftes ut (den nye logoen kan bli sett i høyre hjørne).
  • 23. februar: Kong Bumbibol I tenner den olympiske ild, og lekene starter.
  • 10. mars: Stianland blir beste nasjon med 125 poeng av 135 mulige, etterfulgt av Transnistriana og Skatval med henholdsvis 61 og 57 poeng.
  • 13. mars: Olympiaden avsluttes.

Kalender Rediger

februar/mars 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29.  1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8.   9.  10. 11. 12. 13.
Seremonier
20px-Alpine_skiing_pictogram.svg.png Alpint  • 
20px-Bobsleigh_pictogram.svg.png Bobslede  • 
20px-Curling_pictogram.svg.png Curling  • 
20px-Freestyle_skiing_pictogram.svg.png Fristil  • 
20px-ice_hockey_pictogram.svg.png Ishockey  • 
20px-Figure_skating_pictogram.svg.png Kunstløp  • 
20px-Skeleton_pictogram.svg.png Skeleton  • 
20px-Ski_jumping_pictogram.svg.png Skihopp  • 
20px-Biathlon_pictogram.svg.png Skiskyting  • 
20px-Snowboarding_pictogram.svg.png Snøbrett  • 
februar/mars 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29.  1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8.   9.  10. 11. 12. 13.

Resultater Rediger

300px-Holmenkollen_ski_jump.jpg

Ved OL i Bauernalt ble det presentert fire nye idretter: fristil, ishockey, kunstløp og snøbrett. Det ble konkurrert i ti olympiske grener.

30px-Alpine_skiing_pictogram.svg.png Alpint Rediger

Max Mikkelsen fra Stianland vant overlegent, og satte samtidig ny olympisk rekord.

Plass Utøver Tid Diff.
Gull Stianlands flagg Max Mikkelsen 1.24,01
Sølv Flag of Transnistriana Rainert Jull 1.38,51 +14,50
Bronse Flag of Artic Islands Jack Husky 1.42,17 +18,16
4. plass Flag of Skatval Bert Trennewurth 1.43,09 +19,08
5. plass Flag of Pestroika Ivan Vasiljev 1.53,21 +29,20

30px-Bobsleigh_pictogram.svg.png Bobslede Rediger

Stianlandske Petter Nordsjømoen og hans lag kom godt foran de andre, som det skilte lite mellom.

Plass Utøver Tid Diff.
Gull Stianlands flagg Petter Nordsjømoen 34,10
Sølv Flag of Transnistriana Oluf Straum 42,30 +8,20
Bronse Flag of Skatval Olaf Bakken 42,70 +8,60
4. plass Danmark Norge IIs flagg Theis Bornholm 46,20 +12,10

30px-Curling_pictogram.svg.png Curling Rediger

Jarl Berg satte soleklar ny olympisk rekord og ga Skatval sitt første gull i lekene.

Plass Utøver Poeng Diff.
Gull Flag of Skatval Jarl Berg 31 623
Sølv Stianlands flagg Kåre Oddnestangen 11 712 –19 911
Bronse Flag of Transnistriana Fredrik Kulbenbaum 6 651 –24 972

30px-Freestyle_skiing_pictogram.svg.png Fristil Rediger

Stianland tok sitt fjerde strake gull da Børge Fingerbøl vant overbevisende. Fartenstein ble snytt for bronse med under tusen poeng.

Plass Utøver Poeng Diff.
Gull Stianlands flagg Børge Fingerbøl 315 871
Sølv Flag of Skatval Sander Uthus 204 478 –111 393
Bronse Flag of Transnistriana Walmfred von Hausenstein 157 698 –158 173
4. plass Fil:Flag of Fartenstein.svg Hans Weisstal 156 874 –158 997
5. plass Fosens flagg Jiang Wiang 49 420 –266 451

30px-ice_hockey_pictogram.svg.png Ishockey Rediger

Astor Bergdal vant og ga Transnistriana sitt første gull i lekene. For første gang ble en plassering tredelt.

Plass Utøver Mål Diff.
Gull Flag of Transnistriana Astor Bergdal 10
Sølv Flag of Cape North Ásty Murí 8 –2
Stianlands flagg Fredrik Frigus 8 –2
Fil:Flag of Fartenstein.svg Gerhard Denter 8 –2
Bronse Flag of Skatval Nicolas Pettersen 7 –3

30px-Figure_skating_pictogram.svg.png Kunstløp Rediger

Øvelsen ble ugyldiggjort på grunn av kun en fullførende deltaker.

Plass Utøver Poeng Diff.
1. plass Stianlands flagg Lillian «Lille» Luktene 5,75
Disk. Fil:Flag of Fartenstein.svg Catherina Heimert
Flag of Skatval Therese Østgaard

30px-Skeleton_pictogram.svg.png Skeleton Rediger

Det var jevnt blant de tre beste, men Stianlandske Tjudalf Barvik vant etter å ha satt ny olympisk rekord. Den gamle rekorden ble slått til sammen tre ganger i konkurransen.

Plass Utøver Tid Diff.
Gull Stianlands flagg Tjudalf Bartvik 55,14
Sølv Flag of Skatval Eirik Antonsen 57,09 +1,95
Bronse Flag of Transnistriana Reindolf Antonson 1.00,29 +5,15
4. plass Fil:Flag of Fartenstein.svg Frank Schweiz 1.08,10 +12,96
5. plass Danmark Norge IIs flagg Julian Strand 1.17,67 +22,53

30px-Ski_jumping_pictogram.svg.png Skihopp Rediger

Jon Østersund fra Stianland vant suverent og knuste den gamle olympiske rekorden.

Plass Utøver Poeng Diff.
Gull Stianlands flagg Jon Østersund 628,7
Sølv Danmark Norge IIs flagg Aslak Lien 497,5 –131,2
Bronse Flag of Transnistriana Jòn Austersûnd 487,1 –141,6
4. plass Fil:Flag of Fartenstein.svg Erich Flugen 447,4 –181,3

30px-Biathlon_pictogram.svg.png Skiskyting Rediger

Boris Ivanov vant knepent foran Skatvals Anders Holt, og sikret med det Stianland sin andre gullmedalje.

Plass Utøver Tid Diff.
Gull Stianlands flagg Boris Ivanov 2.10,50
Sølv Flag of Skatval Anders Holt 2.20,10 +9,60
Bronse Flag of Transnistriana Albert Sneizarrn 3.04,75 +54,25

30px-Snowboarding_pictogram.svg.png Snøbrett Rediger

Nok en gang vant Stianland overlegent, denne gang representert av Hans Larsen.

Plass Utøver Poeng Diff.
Gull Stianlands flagg Hans Larsen 97 853
Sølv Danmark Norge IIs flagg Petter Valle 46 605 –51 248
Bronse Fil:Flag of Fartenstein.svg Stefan Blauspitze 32 265 –65 588
4. plass Flag of Skatval Jógvan Hoydal 30 703 –67 150
5. plass Flag of Transnistriana Alfred d'Balla 14 050 –83 803

Medaljetabell Rediger

Vertsnasjonen er uthevet.

Nr. Nasjon Gull Sølv Bronse Totalt
1 Stianlands flagg Stianland 7 2 0 9
2 Flag of Skatval Skatval 1 3 2 6
3 Flag of Transnistriana Transnistriana 1 2 5 8
4 Danmark Norge IIs flagg Danmark Norge II 0 2 0 2
5 Fil:Flag of Fartenstein.svg Fartenstein 0 1 1 2
6 Flag of Cape North Cape North 0 1 0 1
7 Flag of Artic Islands Artic Islands 0 0 1 1
Totalt 9 11 9 29

Eksterne lenker Rediger

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.